Czy powinniśmy zaakceptować przeciętność

Uważam, że interesujące jest to, że wszystkie deficyty Maniaka (braki, błędy i frustracje) były spowodowane problemami z personelem szpitala i płatnikami (sprawa z 19 kwietnia) 1; żaden nie zajmował się wieloma problemami, które lekarze tworzą codziennie. Sporządziłem listę PDEF (braki, błędy i frustracje lekarzy) – czas, w którym decyzja lekarza skutkuje niepomyślnym wynikiem dla pacjenta, niepotrzebnym kosztem lub obu.
PDEF
Jestem lekarzem rodzinnym i kieruję pacjenta do lekarza chorób zakaźnych w celu uzyskania szczepionek wymaganych do podróży zagranicznych. Lekarz zakaźny stwierdza, że pacjent cierpi na dyspepsję oprócz potrzeby szczepienia przeciwko żółtej febrze i odsyła pacjenta do gastroenterologa. Gastroenterolog widzi pacjenta, który utyka w biurze (przedwczoraj wyjął koszykówkę) i odsyła pacjenta do ortopedy, który poddaje pacjenta reżimowi ibuprofenu i lodu. Gastroenterolog przepisuje to samo lekarstwo, które pacjent już przyjmował, i pobiera opłatę w wysokości 146 USD za pierwszą wizytę w gabinecie lekarskim. Lekarz ortopeda pobiera jedynie 92 USD.
Problem: Każdy lekarz myśli tylko w swoim własnym pudełku i nie ceni związku, jaki ma pacjent z lekarzem rodzinnym, dlatego kosztuje system medyczny o prawie 250 dolarów więcej, niż jest to konieczne, ale nie zapewnia lepszej opieki. (Używając Reguł Ottawa do określenia właściwej interwencji medycznej, poradziłbym sobie z urazem kostki przez telefon).
PDEF 2
Lekarz A chce sprawdzić poziom potasu u pacjenta, ponieważ pacjent przyjmuje środek moczopędny pod względem wysokiego ciśnienia krwi. Lekarz chce wykonać kilka badań przesiewowych, dlatego zleca 22-testowy zestaw chemiczny i pełną morfologię krwi. Rachunek za testy laboratoryjne wynosi 146 USD, ale tylko test potasu jest objęty kodem diagnostycznym w formularzu fakturowania, więc pacjentowi pozostaje zapłacić pozostałe 124 USD.
Problem: lekarz stosuje metodę shotgun do diagnozy i badań przesiewowych, ponieważ łatwiej jest zakreślić serię SMA22 na formularzu postępowania niż każdy niezbędny test. Lekarz jest także w błędnym przekonaniu, że zastosowanie badań laboratoryjnych zapobiega chorobom i zmniejsza śmiertelność.
PDEF 3
Lekarz B siedzi w boksie na meczu baseballowym i spożywa posiłek dostarczony przez przedstawiciela firmy farmaceutycznej. Lekarz B trzyma dobrze zaopatrzoną szafkę z próbkami leków zawierającymi wszystkie najnowsze leki. Lekarz B pobiera pełną klarytromycynę z komory próbki na własne infekcje górnych dróg oddechowych. Lekarz B przepisuje klarytromycynę pacjentom z zapaleniem oskrzeli.
Problem: Lekarze mają wpływ na ich schematy przepisywania dzięki łatwej dostępności próbek leków. Lekarze leczą się próbkami narkotyków. Ale najnowsze i najdroższe leki nie zawsze są najlepszymi lekami dla pacjenta.
PDEF 4
Pacjent A przychodzi na oddział ratunkowy po czterech godzinach bólu w klatce piersiowej i uniesieniu odcinka ST na elektrokardiogramie. Pacjent zostaje przyjęty na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie podaje się tlen i heparynę, a następnie rejestruje seryjne poziomy enzymów sercowych i elektrokardiogramy.
Problem: pomimo wielu lat dowodów znaczny odsetek pacjentów z ostrymi atakami serca nie otrzymuje odpowiedniego leczenia za pomocą aspiryny, beta-blokerów i leków trombolitycznych Zmiana zachowania lekarzy jest bardzo trudna, nawet jeśli dowody poprawy wyników są jasne.
Lekarze są tak samo winni jak strony Manian obwinia za tworzenie bagna, w którym znajduje się opieka medyczna. Lekarze od lat korzystają z drogiej i nieskutecznej opieki. Zgadzam się, że nigdy nie powinniśmy akceptować mierności, ale musimy wziąć odpowiedzialność za oczyszczenie własnego domu, zanim zaczniemy kontrolować innych .
John M. Westfall, MD, MPH
Centrum Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Colorado, Denver, CO 80220
Odniesienie1. Manian FA. Czy powinniśmy zaakceptować mierność. N Engl J Med 1998; 338: 1067-1069
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Chciałbym dodać kilka DEFów własnych do listy Dr. Maniana:
DEF 12
Odkąd oddział radiologii został przekształcony w wydział obrazowania szpitala, dostęp lekarza prowadzącego do rzeczywistych filmów jego pacjentów znacznie się pogorszył. Boję się mojej codziennej pracy w dziale obrazowania, ponieważ pomimo moich najlepszych wysiłków, mam tylko około 50 procent szansy na znalezienie nowych filmów pacjenta. Tak więc przez połowę czasu czuję się głupio, że zmarnowałem czas i wysiłek, próbując zostać uzdolnionym lekarzem.
DEF 13
Od czasu rechristed departamentu dokumentacji medycznej departament informacji na temat zdrowia odmówił służby pacjentom i lekarzom. Departament informacji na temat zdrowia jest obecnie głównie poświęcony dostarczaniu dokumentacji płatnych usług dla płatników i różnych agencji rządowych. Ponieważ pacjenci zmieniają lekarzy za każdym razem, gdy ich pracodawcy zmieniają plany zdrowotne, prawie każdy pacjent przyznał się do kogoś, kogo nigdy wcześniej nie spotkałem. Uzyskanie starych map tych pacjentów wydaje się wymagać aktu Kongresu. Wydaje się, że ważniejsze dla notariuszy, menedżerów gabinetów pielęgniarskich i innych biurokratów jest posiadanie list przebojów niż biedny lekarz, który stara się zdobyć kilka skrawków wiarygodnych informacji o historii swojego nowego pacjenta.
DEF 14
Transkrypcja szpitala (która wkrótce ma stać się przetwarzaniem głosu .) Jest tak zabezpieczona, że raporty operacyjne wymagają prawie tygodnia, aby pojawić się na wykresie. Jeśli zażądam, aby moja została przetworzona jako stat , pojawią się one w ciągu 24 do 36 godzin, ale to spowoduje utworzenie kopii zapasowej dla wszystkich pozostałych. Historie i wyniki badań fizycznych zajmują od trzech do pięciu dni, aby pojawić się na wykresie. Jest to świetna zabawa, gdy jestem w trakcie weekendu, a mój partner przyznał się do pacjenta w poprzedni czwartek lub piątek.
Co możemy zrobić jako lekarze. Wcześnie przejść na emeryturę. Znajdź inny zawód. To, czego naprawdę potrzebujemy, to Sto tysięcy lekarzy marszu w Waszyngtonie
James M. David, MD
Idaho Falls Clinic, Idaho Falls, ID 83404
Jako pacjent, który przypadkiem ma medyczne wykształcenie (choć w świecie zwierząt), wierzę, że ogólnie rzecz biorąc, jakość faktycznej opieki lekarskiej (to znaczy, kiedy ją widzisz) pozostaje doskonała. Z drugiej strony, jakość opieki biurowej i szpitalnej wydaje się pogarszać, ponieważ osoby niewykwalifikowane podejmują próbę pracy, którą wcześniej wykonywali lepiej wyszkoleni ludzie.
Ktoś chciałby założyć, że jako pacjent nie trzeba wyjaśniać pracownikom laboratorium, jakie badania zostały faktycznie zlecone przez lekarza, wyjaśnić pielęgniarce, jaka powinna być rzeczywista szybkość przepływu w infuzji z pełnym żywieniem pozajelitowym, lub monit
[przypisy: nutrend, suprasorb, noni ]
[przypisy: tętniak aorty brzusznej objawy, tk głowy, trexan ]